اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز: اطلاع رسانی و فرهنگسازی، ارکان اصلی پیشگیری از ابتلای شهروندان به کرونا است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز: اطلاع رسانی و فرهنگسازی، ارکان اصلی پیشگیری از ابتلای شهروندان به کرونا است
ناصر مقدم در همایش شهرداران استان البرز، اطلاع رسانی و فرهنگسازی را از ارکان اصلی پیشگیری از ابتلای شهروندان به کرونا عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، همایش شهرداران استان البرز در روز دوشنبه مورخ 24 شهریور، در سالن 9 دی هشتگرد، با ریاست درویش پور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز و سخنرانی ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، برگزار و درخصوص راهکارهای مختلف مقابله با ویروس و بیماری کرونا با تکیه بر اصول و لوازم توسعه تبلیغات شهری و فرهنگ سازی، تاکید و همفکری شد.

مسئول کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی جامعه استان البرز در همایش شهرداران استان البرز ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای ارزشمند شهرداران در ایام کرونا، گفت: شهرداریهای استان، دارای ظرفیت بالای تبلیغی هستند که میتواند سرآمد فعالیتهای ضد کرونایی در شهرها باشند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز آمادگی دارد تا در خصوص فرهنگسازی و تبلیغ دستورالعملها و پروتکلهای بهداشتی، همکاری و هم افزایی حداکثری را معمول نماید.

ناصر مقدم در همایش شهرداران استان البرز افزود: مجموعه های شهرداری، دارای ظرفیت بالا و ارزشمندی هستند که با هم افزایی و توسعه همکاری ها، میتوانیم شاهد اثربخشی هرچه بیشتر این ظرفیتها، در مقابله با این ویروس باشیم و با اشتراک محصولات و ابزارهای موجود، موفقیتهای بیشتر در مقابله با این ویروس را کسب نمائیم.

مدیرکل فرهنک و ارشاد اسلامی البرز با اشاره به تاثیرگذاری و اهمیت فرهنگ در سبک زندگی مردم گفت: مقام معظم رهبری فرموده اند از هر طرف که حرکت میکنیم، به فرهنگ میرسیم و همه راهها به فرهنگ ختم می شود و ازسوئی تنها راه کنترل و مبارزه با کرونا، دعوت مردم به ماندن در خانه و رعایت دستورالعملهای بهداشتی است و در این راه اطلاع رسانی و فرهنگسازی حرف اول را میزند و تبلیغات شهری میتواند تاثیرگذاری به سزایی در اینخصوص داشته باشد و بالطبع، اطلاع رسانی- تبلیغات و فرهنگسازی، از ارکان اصلی پیشگیری از ابتلای شهروندان به کرونا است.

ناصر مقدم با اشاره به وجوه و برنامه های فرهنگی مناسب گفت: تبلیغ مشارکت در پویش من ماسک میزنم - تهیه کلیپهای زیر 60 ثانیه ای - طراحی و چاپ پوستر و بنر - چاپ ویژه نامه ها و بولتنهای دیجیتالی و اندرویدی، می تواند در این شرایط خاص، بیشترین بازده و بهترین اثرگذاری را داشته باشد.

ناصر مقدم، اهتمام به فریضه امربمعروف و نهی از منکر، را از اقتضایات و راهکارهای امروزین جامعه برشمرد و افزود: تبلیغ نذر ماسک و لزوم استفاده از ماسک بعنوان معروف و بیان مضرات و اثرات سوء اجتماعی عدم استفاده از ماسک بعنوان منکر، باید در سطح شهرها فراگیر شود.

وی با اشاره به بیان اهمیت بهره گیری از زبان هنر، جهت فرهنگ سازی مبارزه با کرونا گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، آمادگی دارد تا درصورت مشارکت شهرداری هشتگرد، جشنواره استانی طرحهای گرافیکی را به میزبانی این شهرستان برگزار نماید تا ضمن ستفاده از طرحهای مذکور، با زبان هنر بر دل مخاطبان تاثیرگذاری نمائیم.

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۰۱
تعداد بازدید : ۱۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید