اخبار

تفاهم‏‌نامه همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز و کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز

تفاهم‏‌نامه همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز و کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز
ناصر مقدم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از برگزاری آئین امضاء و تبادل تفاهم نامه این اداره کل و کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز خبر داد .
 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز : این مراسم با میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان در سالن گفتگو سیروس قائم مقامی برگزار شد.
 این تفاهم نامه می تواند نقطه عطفی باشد برای مبارزه با قاچاق کالای خارجی و ایجاد بستری مناسب برای برنامه ریزی و اجرای فعالیت های فرهنگی ، هنری  و رسانه ای در سطح استان البرز مبنی بر ترویج فرهنگ مبارزه با کالای خارجی و استفاده از کالای ایرانی به جهت تحقق شعار سال " جهش تولید " دست یابیم .
ناصر مقدم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری‌ ( مدظلعه العالی ) در سالهای گذشته و هم چنین در سال جاری مبنی بر تقویت اقتصاد و جهش تولید گفت : در این زمینه حمایت از تولید و خرید کالای ایرانی ، باید به گونه ای برنامه ریزی شود که ازکالاهای داخلی استفاده شود و  فرصت استفاده از آن برای مردم فراهم و در پی آن شرایط به گونه ای مناسب سازی شود که از ورود کالاهای قاچاق آن جلوگیری شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان البرز با بیان این مهم که فرهنگ سازی در این امر سبب جهش تولید و فراهم سازی زمینه های تحقق این امر خواهد شد گفت : استان البرز با دارا بودن کانون های آگهی تبلیغاتی ، فرهنگی ، رسانه ای و کانون های مساجد و ظرفیت های موجود می تواند یکی از بازوهای حمایتی استان در جهت ترویج فرهنگ استفاده عموم مردم از کالاهای ایرانی محسوب می گردد .
طی این تفاهم نامه که در شش ماده تنظیم شده است ، برای اولین بار در بین نهاد کمیسیون های مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ها و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور منعقد گردید.
در ادامه ناصر مقدم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز خاطر نشان کرد : با توجه به ظرفیتهای موجود این اداره کل ، امیدواریم بتوانیم از پتانسیل قشر عظیم فرهنگی هنری و رسانه ای استان در جهت تحقق این تفاهم نامه و ترویج فرهنگ خرید کالای ایرانی بهره مند شویم .
یاسر نژاد فلاح رئیس کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز در ادامه گفت : یکی از الزامات تحقق جهش تولید، مبارزه با قاچاق کالا و ارز و فرهنگ سازی در جهت تولید و مصرف کالای ایرانی است . از این رو تحقق و ارائه فرهنگ مصرف کالای ایرانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که  می توان از ظرفیت های موجود اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز استفاده نماییم .
این مراسم با حضور مرادی نور معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز و خانه مطبوعات، رسانه های مکتوب، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری برگزار شد .
 
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۰۲
تعداد بازدید : ۱۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید