اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز به مناسبت روز جهانی تئاتر

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز به مناسبت روز جهانی تئاتر
ناصر مقدم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به مناسبت روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی پیامی را صادر کرد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، در متن پیام ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز به مناسبت روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی آمده است:
 
به نام یگانه خالق هستی
با سلام و عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن سال ۱۴۰۰ شمسی، هفتم فروردین ماه، روز جهانی تئاتر را به همه هنرمندان این عرصه بخصوص هنرمندان استان البرز ، صمیمانه تبریک عرض می کنم و تقارن این روز با نخستین روزهای سال نو امری مبارک است.
تئاتر هنری فراتر از تمامی هنرها بوده و آدمی از دیرباز به داستان سرایی، قصه پردازی و بازآفرینی افسانه های کهن اهتمام ورزیده، به طوری که روند تکامل فرهنگ و هنر همراه و همسو با روند تکامل بشر است.
روز جهانی تئاتر به عنوان یک رویداد ارزشمند بشری در تقویم جهانی ثبت شده تا بزرگداشت این میراث کهن در سراسر دنیا فرصتی باشد تا به تاثیر و تقابل و ارزش آن و ضرورت ترسیم گذشته و آینده آن پرداخته شود و حالا در ایران اسلامی با پیشینه پرافتخار و تاریخی هنرهای نمایشی این سرزمین، از گذشته تا امروز، روز ملی هنرهای نمایشی را یک فرصت برای معرفی و تقدیر و ترسیم این میراث ماندگار می‌دانیم.
هنرمندان تئاتر البرز در سال گذشته با وجود محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا با رویکرد اجرای تئاتر خیابانی و  تاتر در فضای مجازی و برگزاری رویداد های نمایشی سعی در پرفروغ کردن چراغ تئاتر داشته اند.
ضمن تقدیر از تلاش هنرمندان آرزو دارم در سال پیش رو شرایط مناسب تر برای اجرای تئاتر در استان البرز فراهم گردد و زمینه ارائه آثار فاخر نمایشی استان به شهروندان هر چه بیشتر فراهم گردد.
اینجانب ضمن گرامیداشت این روز و ادای احترام به فعالان هنرهای نمایشی استان بخصوص پیشکسوتان این عرصه، در سایه همفکری ، همدلی و همکاری روز افزون، با حضور جوانان پرشور و جویای نام ،روزهای درخشان تری را برای تئاتر استان آرزو می کنم.
 
ناصر مقدم
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز
 
۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۰۶
تعداد بازدید : ۳۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید