اخبار

متن بیانیه هیات داوران جشنواره اندیشه قلم استان البرز

متن بیانیه هیات داوران جشنواره اندیشه قلم استان البرز
هیات داوران، بیانیه پایانی نخستین جشنواره اندیشه قلم استان البرز را قرائت نمودند.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، نخستین جشنواره اندیشه قلم که با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز و همت خانه مطبوعات استان برگزار شد، بیانیه پایانی این رویداد توسط هیات داوران قرائت شد.
هیات داوران نخستین جشنواره اندیشه قلم در بیانیه پایانی خود اعلام داشت: امروزه ‬رسانه ‬ها ‬نقشی ‬اساسی ‬در ‬اطلاع ‬رسانی ‬و ‬آگاهی ‬بخشی ‬برعهده ‬دارد ‬به ‬ویژه ‬با ‬گسترش ‬رسانه ‬های ‬الکترونیکی ‬نقش ‬آن ‬ها ‬برجسته ‬تر ‬شده ‬است. فضای رسانه‌ای امروز با اقیانوسی که شبکه‌های اجتماعی پیش روی آن گشوده است، بیش از هر زمان دیگری نیازمند آرامش، اخلاق‌مداری و خلاقیت و حرفه‌ای‌گری است.
در این بیانیه آمده است: شرایط کنونی جامعه و حساسیت‌های آن بار مسئولیت اجتماعی روزنامه‌نگاران را سنگین‌تر از آنچه هست، می‌کند و بی‌گمان راه پرفراز و نشیبی که رسانه‌ها در سنوات گذشته طی کرده‌اند، مؤید این ادعاست.
این بیانیه می افزاید: نخستین جشنواره در حالی به سرانجام رسید که امروز بیش از هر زمان دیگری ضرورت پایبندی به اصول حرفه‌ای در همه ابعاد در عرصه رسانه‌های محلی استان البرز احساس می‌شود.
در ادامه: مروری بر آثار رسیده به نخستین جشنواره مطبوعاتی، ما را به این نکته رهنمون می‌کند که هنوز رسانه‌ها  تشنه مطالب عمیق و پرمغز بوده و در یک کلام جای خالی گزارش‌های حرفه‌ای و مصاحبه‌ها و مقالات کارآمد در رسانه‌ها  شدیداً احساس می‌شود.
هیئت داوران در این بیانیه اعلام کرده اند:
در این شرایط اهالی فن از روزنامه‌نگاران پیشکسوت گرفته تا خبرنگاران متعهد با بهره‌گیری از تکنیک‌ها و اصول حرفه‌ای و اخلاق روزنامه‌نگاری می‌توانند سهم خود را در فضای رسانه‌ای کشور افزایش دهند. اسامی ذیل به ترتیب حائز رتبه های برتر این دوره از مسابقه  اندیشه ی قلم استان البرز می باشند:
بخش مصاحبه و گزارش:
1- مهدی تیموری       دنیای هوادار
2- ایمان عظیمی         دنیای هوادار
3- علیرضا گروسی      سمن جوانان
بخش خبر و یادداشت:
1- فرزانه اسحقی       صیحه
2- آمنه شکوهی        شهروند
3- صدیقه صباغیان    دیدبان البرز
بخش تیتر:
1- وحید تیموری         دنیای هوادار
2- محمد نیک آیین      رویش ملت
3- سمیه بوربور        پیشتازان البرز

لازم به ذکر است آیین اختتامیه نخستین جشنواره اندیشه قلم استان البرز با رفع محدودیت های کرونایی برگزار خواهد شد.

 
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۶
تعداد بازدید : ۸۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید