اخبار

جلسه هماهنگی طرح " کرج پایتخت کتاب ایران" برگزار شد.

جلسه هماهنگی طرح " کرج پایتخت کتاب ایران" برگزار شد.
جلسه هماهنگی هفتمین دوره برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران با عنوان " کرج پایتخت کتاب ایران" با حضور ادارات فرهنگی در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، در این جلسه ابتدا باقر قربانی سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه ای این اداره کل ، ضمن خیر مقدم به مدعوین حاضر در جلسه بر لزوم مشارکت همه ادارات در این برنامه ملی به ویژه اجرای طرح " کرج پایتخت کتاب ایران" تاکید کردند.
در ادامه محمد طاهری رئیس اداره فرهنگی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز ضمن تبیین و تشریح طرح هفتمین دوره برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ابراز امیدواری کردند در سال جاری با نگاه ویژه شهرداری کرج و همکاری ادارات و دستگاه های فرهنگی طرح " کرج پایتخت کتاب ایران" اجرایی شده و شاهد باشیم شهر کرج  به عنوان یکی از کاندیداهای پایتخت کتاب ایران مطرح شود. 
در ادامه نمایندگان ادارات و دستگاه های مدعو همچنین بخش خصوصی علاقمند به مشارکت در این طرح، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند و مقرر گردید همه دستگاه های فرهنگی همکاری لازم برای اجرای هفتمین دوره برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران مبذول دارند.  
گفتنی است هفتمین دوره طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران در سال جاری توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف توسعه فرهنگی و ترویج پیشنهادهای نو و ابتکاری اثر بخش و پایدار در حال برگزار است که با توجه به شرایط به وجود آمده براثر همه گیری ویروس کرونا (کوید19) توجه به ترویج کتابخوانی با استفاده از امکانات فضای مجازی در شهرها ضروری است. دفتر مطالعات فرهنگی وبرنامه ریزی در این دوره از جشنواره بخش ویژه ای به جشنواره اضافه کردند که می تواند در بهره گیری و الگو گیری شهرها و ترویج کتابخوانی تاثیر گذار باشد. در این راستا شهرداری های شهرهای متقاضی شرکت در هفتمین دوره پایتخت کتاب ایران می توانند با مشارکت دستگاه های فرهنگی تا 31 خرداد 1400 با تکمیل فرم های مربوطه به انضمام مستندات لازم و ارسال آن از طریق ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در این برنامه ملی شرکت نمایند و سامانه شبکه ترویج کتابخوانی ایران www.bookpromotion.ir برای کسب اطلاعات جامع و کامل می باشد.
جهت مشاهده فراخوان هفتمین دوره برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران اینجا کلیک کنید.
 
۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۰۹
تعداد بازدید : ۲۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید