اخبار

رییس شورای فرهنگ عمومی نظرآباد: وظیفه همه در انتخابات، دعوت به حضور است.

رییس شورای فرهنگ عمومی نظرآباد: وظیفه همه در انتخابات، دعوت به حضور است.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی: مبنای تصمیم سازی های اصولی ، تدوین شناسنامه جامع شهرستانی می باشد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نظرآباد، دومین نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در سال ۱۴۰۰  به ریاست امام جمعه محترم و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی در مصلی امام خمینی (ره) برگزار گردید.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی در این نشست ضمن اشاره به جایگاه مهم شورا به عنوان بالاترین نهاد تصمیم گیری و تصمیم سازی فرهنگی و اجتماعی، تدوین شناسنامه جامع شهرستانی با مشارکت دستگاه ها و جمع آوری امار و اطلاعات زیرساخت ها و ظرفیت های حوزه های مختلف را لازمه اتخاذ تصمیم های اصولی و علمی دانست و افزود در حوزه آسیب های اجتماعی آمار و اطلاعات احصا شده می تواند مبنای برنامه ریزی های آتی باشد.
رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نظرآباد در ادامه علاوه بر تأکید در خصوص رویکرد کارشناسی و ارجاع موضوعات تخصصی به کمیته های ذیربط خواستار پیگیری اعضای محترم نسبت به اجرایی نمودن مصوبات شده و اضافه کرد در برخی مسایل اجتماعی بایستی سلبی و بعضی جاها ایجابی رفتار شود. به عنوان نمونه در مبحث فرزندآوری برنامه ها باید به سمت تشویق خانواده ها سوق یابد. 
ایشان ضمن دعوت از تمامی نخبگان برای ارسال طرح های پیشنهادی خود در خصوص روز فرهنگی نظرآباد از پژوهشگرانی که تاکنون طرح های خود را ارسال نموده اند نیز قدردانی کرد. 
امام جمعه نظرآباد مساله اصلی و اساسی حال حاضر را انتخابات پیش رو دانسته، وظیفه همگان را دعوت و تشویق به حضور حداکثری پای صندوق‌های رای خوانده و خاطرنشان کرد: در این انتخابات که نتیجه آن علاوه بر سرنوشت کشور تاثیرگذاری منطقه ای نیز خواهد داشت شخص بی طرف نداریم و مرز میان حامیان کشور و نظام با سایرین مشخص است. لذا طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب همه بایستی دیگران را به رای دادن دعوت کنیم.  
شایان ذکر است که در ابتدای این نشست صفری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورا علاوه بر تبریک در پیش بودن ایام دهه کرامت و هم چنین روز صنایع دستی ضمن اعلام دستور جلسه نکاتی از مصوبات قبلی را گزارش نموده و پس از اشاره به فعالیت های فرهنگی و اطلاع رسانی، اعضای شورا نیز در این خصوص به بحث و تبادل نظر پرداختند.
 
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۴۲
تعداد بازدید : ۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید