اخبار

دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با امام جمعه اشتهارد

دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با امام جمعه اشتهارد
ناصر مقدم،ضمن حضور در شهرستان اشتهارد با حجت الاسلام و المسلمین مسعود داودی، امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، در ادامه برنامه های بازدید از ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانهای استان البرز، با حضور در دفتر حجت الاسلام و المسلمین داودی ، امام جمعه اشتهارد، با وی دیدار و گفتگو نمود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در این نشست صمیمی، ضمن اشاره به تشکیل منظم جلسات شورای فرهنگ عمومی اشتهارد و حمایت های ارزنده امام جمعه محترم از فعالیتهای فرهنگی – هنری و مذهبی این شهرستان، از حمایتها و تلاش های ایشان تشکر و قدردانی نمود.
ناصر مقدم،ضمن اشاره به آمار و شاخص های مطلوب شهرستان اشتهارد در کنترل بیماری کرونا خاطرنشان کرد: همت مسئولین و مشارکت و اهتمام مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی دلیل اصلی پایین بودن میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در شهرستان اشتهارد است و این موضوع می تواند الگوی خوبی برای استان البرز باشد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه شهرستان اشتهارد موطن علمای بزرگی در حوزه مذهبی می باشد یادآور شد: چهره های شاخص و بزرگی از جمله مرحوم آیت ا... محمد محمدی اشتهاردی و مرحوم شیخ علی پناه اشتهاردی و مرحوم آیت ا... تقوی و دیگر علمای مذهبی این شهرستان اشتهارد می تواند بیش از پیش به عنوان ذخیره معنوی و الگو های رفتاری برای اقشار مختلف جامعه و میراث فرهنگی و مذهبی استان البرز، مطرح و معرفی گردد.
وی افزود: اسقرار و فعالیت شهرکهای صنعتی در این شهرستان، بیانگر سطح مطلوب فرهنگ کار و تلاش در این خطه است و با عنایت به کمبود منابع آبی و مصرف بهینه آب در اشتهارد، این شهرستان مدل و الگوی مناسبی برای بهره وری از منابع حیاتی و چهره شاخص استان البرز در عرصه های فرهنگ عمومی است.
مقدم در ادامه با اشاره به ضرورت نکوداشت علما و مفاخر البرزی گفت: علما و بزرگان زیادی از استان البرز به شهرستان اشتهارد تعلق دارند که هریک از ایشان الگو و چهره شاخصی برای هویت استان البرز هستند فلذا از مسئولین محترم اشتهارد درخواست دارم که ضمن تعیین مصادیق و انتخاب و معرفی چهره های شاخص از میان علمای حاضر یا متوفی اشتهاردی، از مفاخر و بزرگان این شهرستان در قالب برگزاری مراسم نکوداشت یا چاپ کتاب حاوی زندگی نامه ایشان تجلیل گردد و و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز نیز با تمام ظرفیت و توان خود حسب وظیفه دینی و اخلاقی در این حوزه حداکثر تلاش و اهتمام را خواهد داشت. 
در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین داودی، امام جمعه محترم اشتهارد ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در این شهرستان به پیچیدگی و تنوع حوزه فرهنگ اشاره کرد و اظهار داشت: قطعاً فرهنگ پایه و مبنای تعالی جامعه خواهد بود و هرگونه تحول و تغییری در بستر فرهنگ اتفاق می افتد.
حجت الاسلام و المسلمین داودی افزود: زندگی و سیره رفتاری علمای بزرگ اشتهارد می تواند به عنوان الگوی رفتاری مطلوبی برای تمام اقشار مردم استان البرز معرفی و تبلیغ گردد.
 
۲۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۱۷
تعداد بازدید : ۹۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید