اخبار

رونق صنعت سینمای البرز در گرو افزایش حمایت های دولتی از این حوزه است

رونق صنعت سینمای البرز در گرو افزایش حمایت های دولتی از این حوزه است
راهکارهای تقویت حوزه سینمائی البرز در جلسه مشترک مسئولین معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با مدیران سینماهای استان بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، محمود دهقان هراتی با اعلام این خبر گفت: بمنظور بررسی مشکلات و هم اندیشی جهت حمایت و تقویت حوزه سینمائی استان البرز، جلسه مشترک مسئولین معاونت هنری و سینمایی این اداره کل با مدیران سینماهای استان، با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن گفتگوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار گردید.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز افزود: هدف از تشکیل این جلسه بررسی وضعیت موجود سینماهای استان و تبیین مسائل و مشکلات سینماهای استان ناشی از شیوع کرونا و هم اندیشی جهت اتخاذ راهکارهای مناسب و عملی جهت برون رفت از وضعیت رکود و افزایش رونق صنعت سینماهای البرز بود.
دهقان هراتی ادامه داد: در این جلسه مسائلی همچون مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، مشکلات معیشتی کارکنان آموزش دیده سینماها، موضوع تخصیص و دریافت تسهیلات بانکی و مشکلات سامانه سمپا و ... بعنوان اصلی ترین مسائل سینماداران البرزی مطرح شد و مقرر گردید ضمن برگزاری جلسات و بهره گیری از ظرفیتهای موجود در سطح سازمان سینمائی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تدابیر و راهکارهای لازم پیگیری و مرتفع گردد و علیرغم حمایتهای مالی صورت گرفته از سینماهای استان در ایام شیوع کرونا، لیکن این حمایتها پاسخگوی بخشی از نیازها و کمبود اعتبارات است و طبعا با توجه به شرایط موجود، رونق صنعت سینمای البرز در گرو افزایش حمایت های دولتی از این حوزه و تدبیر برای بهبود اوضاع کرونائی و تامین شرایط بهداشتی مناسب جهت حضور شهروندان در سینماهای استان است.
 
۱۱ مهر ۱۴۰۰ ۱۵:۰۹
تعداد بازدید : ۴۷۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید