اخبار

پیام تبریک مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به مناسبت روز بزرگداشت حافظ

پیام تبریک مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به مناسبت روز بزرگداشت حافظ
ناصر مقدم، در پیامی فرارسیدن بیستم مهرماه، روز بزرگداشت حافظ را تبریک گفت.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، با صدور پیامی، فرا رسیدن بیستم مهرماه روز بزرگداشت لسان الغیب، حافظ شیرازی را تبریک گفت.
در متن پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز آمده است:
بیستم مهرماه روز بزرگداشت خواجه شمس الدین محمد ملقب به لسان الغیب "حافظ شیرازی " است که این آفتاب نورانی شعر و ادب پارسی همچون خورشیدی درخشان در دنیای علم و ادب پارسی میدرخشد و به واسطه خوشه چینی وی از معارف قرآن کریم، درخشش و مفاهیم اشعارش تا عرصه ملکوت راه یافته است.
غزلهای روح بخش حافظ، مرهم آلام دلدادگان تاریخ است، عشق در حصار واژه هایش تجلی یافته و بن مایه اصلی مفاهیم و معانی غزلیات او، عشق ناب به خداوند متعال است.
حافظ غواص معانی والا و واژه های ناب در دایره ادب فارسی است و اشعارش دریچه ای رو به پنجره خیال باز می کند و به قول دکتر عبدالحسین زرین کوب "چه عارف و چه عامی هر یک در حد وسع و فهم خویش از سخن حافظ ذوق می یابند و لذت حاصل می کنند"
بی شک در پهنه آسمان پر فروغ فرهنگ و ادبیات این مرز و بوم، حافظ ستاره بی همتائی است که اشعارش مرزهای جغرافیایی سرزمین گهرپرور ایران را درنوردیده و در سراسر گیتی توسط علاقمندان زبان فارسی زمزمه می شود.
به پاس سرایش ناب ترین غزلها از لسان حافظ شیرین سخن و در تکریم معارف روحانی و بلندی که در جانمایه شعر اوست، روز بزرگداشت این بزرگمرد زبان و ادب پارسی را گرامی داشته و به تمامی اصحاب فرهنگ و ادب استان البرز تبریک عرض می نمایم.
گر در سرت هوای وصال است، حافظا                        باید که خاک درگه اهل هنر شوی
 
۱۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۴:۱۴
تعداد بازدید : ۳۶۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید