اخبار

برگزاری نشست هماهنگی در خصوص پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی کهن دشت در نظرآباد

برگزاری نشست هماهنگی در خصوص پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی کهن دشت در نظرآباد
ناصر مقدم گفت: برای تقویت و توسعه جشنواره تئاتر خیابانی، تمامی نهادها و دستگاه ها از برگزاری این رویداد حمایت نمایند.
 
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نظرآباد این نشست با حضور ناصر مقدم، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، محمود دهقان هراتی، معاون هنری سینمایی و سمعی بصری این اداره کل، سعید صفری، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نظرآباد علی صفری، شهردار نظرآباد و به میزبانی ارسلان قاسمی فرماندار این شهرستان برگزار شد.
ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در این نشست با اشاره به ظرفیت های بالای هنری و حضور هنرمندان برجسته در استان البرز افزود: بخش مهمی از این هنرمندان در نظرآباد فعالیت دارند و این امر باعث شده از جشنواره تئاتر خیابانی در سال های گذشته استقبال خوبی شود. لذا برای تقویت و توسعه این فعالیت ارزشمند لازم است تمامی نهاد ها و دستگاه ها از برگزاری این رویداد حمایت نموده و امید است در آینده بتوان گستره برگزاری آن را از محدوده استان البرز فراتر برد.
ارسلان قاسمی، فرماندار شهرستان نظرآباد در این جلسه تأثیر هنر را در انتقال مفاهیم و آموزه های دینی و فرهنگی بسیار حائز اهمیت دانسته و با اذعان به سرانه اندک فضاهای فرهنگی، یکی از مطالبات مردم را افزایش نشاط و برگزاری رویداد های فرهنگی برای بهره برداری بهتر جامعه عنوان نمود. 
وی اضافه کرد با توجه به استعدادهای هنری خوب، شهرستان آمادگی نهایت همکاری برای برگزاری چنین رویدادی را دارد.
محمود دهقان هراتی، معاون هنری سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در این دیدار درباره روند و مراحل اجرایی جشنواره و تأثیرات آن نکاتی را ذکر کرده و افزایش نشاط اجتماعی و پویایی هنری را در کنار مشارکت اجتماعی بالا به واسطه درگیر شدن تعداد کثیری از فعالان و هنرمندان در جشنواره مهم ترین آثار این رویداد دانست. 
وی به حضور کانون نمایش های خیابانی استان در نظرآباد اشاره کرد که نشان از ظرفیت بالای هنرمندان این شهرستان است و ابراز امیدواری کرد با مشارکت سایر دستگاه ها از جمله شهرداری نظرآباد دغدغه‌های هنرمندان در خصوص پشتیبانی جشنواره به حداقل برسد.
علی صفری شهردار نظرآباد نیز در این نشست به تغییر شاخص های توسعه شهری از متغیرهای عمرانی و شهرسازی به سمت سرانه های فرهنگی اشاره داشته و خاطرنشان کرد: مجموعه مدیریت شهری در برگزاری چنین رویدادهایی که موجب افزایش نشاط و مشارکت مردم خواهد شد حضور کامل دارد و بایستی تلاش بشود که این گونه برنامه‌ها در طول سال ادامه پیدا کند.
گفتنی است دبیرخانه پنجمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی کهن دشت با برگزاری نشست های مختلف ستاد جشنواره، فعالیت اجرایی خود را آغاز کرده و فراخوان آن نیز در آینده نزدیک منتشر خواهد شد.
 
۱۴ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۱۳
تعداد بازدید : ۴۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید