رونمایی از کتاب پژوهشگر نظرآبادی در نمایشگاه کتاب

از کتاب پژوهشگر و مولف نظرآبادی در نمایشگاه کتاب رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نظرآباد به نقل از ایسکا نیوز مراسم رونمایی از کتاب «نقد دل»تالیف دکتر حسین عسگری و پاسداشت مقام علمی دکتر یوسف فضایی ،عصر 19اردیبهشت ماه با حضور دکتر یوسف فضایی، مهندس سیدمصطفی قاسمی؛ رییس سازمان چاپ دانشگاه آزاد اسلامی، حسین عبدلی؛ مدیرکل اسبق اسناد و مدارک دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر آژنگ و نویسنده اثر و جمعی از علاقه مندان در سالن دانشگاه آزاد اسلامی در بیست و هشتیمن نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

در این نشست دکتر حسین عسگری درباره دلایل نگارش این کتاب توضیح داد: اخلاق و منش، شاگردپروری، تشویق برای نقادی و آزاداندیشی، پرهیزگاری و آثار استاد فضایی از جمله دلایل نگارش این اثر است. 

وی با بیان این‌که استاد فضایی از زمانی که خودشان را شناختند در شغل معلمی و فرهنگی فعالیت داشتند، ادامه داد: من معتقدم که عدم انتشار 1800 بیتی که استاد سروده‌اند، یکی از جنبه‌هایی است که از ایشان مغفول مانده است. 

در ادامه استاد فضایی گفت: در حدود 25 سال در دانشکده‌های الهیات و حقوق دانشگاه‌های آزاد کرج و در تدریس علومی چون تاریخ فلسفه، عرفان نظری و علم کلام فعالیت داشتم. در این دوران با سوال‌های بسیاری از سوی دانشجویان رو به‌ رو بودم که پاسخ‌های ارایه شده در قالب کتاب «نقد دل»جمع‌ آوری شده است. در واقع این کتاب دایره‌المعارفکی است از سوالاتی که پرسش شده و پاسخ داده‌ام که خواننده با مطالعه کتاب درمی‌یابد که پاسخ ‌هایم قانع کننده است یا نه.وی با بیان این‌که باید از حقیقت به واقعیت رسید، اظهار کرد: حقیقت وجود ذهنی هر چیز است، که درستی یا نادرستی آن باید توسط علم تایید شود. در این صورت مشخص می‌شود که حقیقتی که به ذهن منتقل می‌شود درست است یا نه. از سوی دیگر واقعیت چیزی است که قابل لمس، حس و در دسترس انسان است.

استاد فضایی افزود: حقیقت برداشتی از واقعیت است. وقتی حقیقت تبدیل به علم می‌شود که با واقعیت ذهنی انطباق داشته باشد. هر چیزی در ذهن ‌ها ممکن است حقیقت ‌های مختلفی داشته باشد. بنابراین هیچ حقیقتی بدون علم تبدیل به واقعیت نمی ‌شود. 

وی با اشاره به سانحه‌ تصادفی که چند ماه گذشته پشت سر گذاشته است، کمی درباره چگونگی درمان و مراحل بیماری ‌اش توضیح داد و اظهار کرد: در حال حاضر مرحله نقاهت را می‌گذرانم.

در پایان این نشست دکتر آژنگ با اشاره به خاطراتی که از سال‌های بسیار دور از استاد داشتند، گفت: پیشتر هر ساله در نیمه‌های ماه شعبان ایشان با دعوت از انجمن همدانی ‌های مقیم تهران و انجمن ادبیات همدان شب شعر بسیار قابل توجه و با شکوهی برگزار می‌کردند.

گفتنی است کتاب «نقد دل»تالیف دکتر حسین عسگری برگرفته از پرسش و پاسخ ‌هایی است که میان استاد دکتر یوسف فضایی و نویسنده اثر طرح شده است.


۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۴۶
تعداد بازدید (۴۳۸)
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز می باشد.